נחיתה קלה בפילפינים

ברוכים הבאים לפיליפינים, אחת המדינות היפות בעולם. רגע לפני שאתם מתחילים את החופשה שלכם בפיליפינים יש כמה דברים שחשוב לדעת כדי להיות מוכנים להרפתקה שמחכה לכם בפיליפינים.

שדה התעופה במנילה וטיסות פנים:

שדה התעופה של מנילה ממוקם במרכז העיר ומורכב מ4 טרמינלים שונים כאשר המעבר ביניהם מתבצע בנסיעה שיכולה לקחת גם 20-25 דקות. מומלץ לבדוק מאיזה טרמינל יוצאת טיסה ההמשך שלכם כדי לא לפספס את הטיסה הבאה.

טיסות פנים בפיליפינים מומלץ לסגור מראש, ישנם יעדים כמו אל נידו ושירגאו בהם הטיסות מתבצעות במטוסי פרופלור קטנים יחסית והמקומות בטיסה מוגבלים בזמינות. בפיליפינים פועלות חברות תעופה מקומיות רבות לטיסות פנים כגון: אייר אסיה, סבו פסיפיק, פיליפין איירלינס, סאן לייט אייר וסוויפט אייר.

 

מומלץ לעשות סים קארד מקומי של חברת Globe או Smart, את הסים ניתן לרכוש בשדה התעופה באזור המגיעים.

טיסות פנים בפיליפינים מומלץ לסגור מראש, ישנם יעדים כמו אל נידו ושירגאו בהם הטיסות מתבצעות במטוסי פרופלור קטנים יחסית והמקומות בטיסה מוגבלים בזמינות. בפיליפינים פועלות חברות תעופה מקומיות רבות לטיסות פנים כגון: אייר אסיה, סבו פסיפיק, פיליפין איירלינס, סאן לייט אייר וסוויפט אייר.

 

 

בירת פיליפינים- מנילה

מנילה היא בירת הפיליפינים ותהיה שער הכניסה שלכם לפיליפינים. העיר מאוד פקוקה ועמוסה ויכולה להרתיע קצת בהתחלה. אך אחרי הכל מדובר בעיר מעניינת ודי ידידותית לתייר. האזורים בהם מומלץ לשהות הם: מקאטי, BGC ואזור בתי הקזינו בפסאי.

בעיר נמגם "הציינהטאון" העתיק ביותר באסיה הממוקם באיזור בינונדו שלידו תוכלו למצוא גם איזורים היסטורים מעניינים כמו כנסיות ומאוזיאונים מעניינים שיתנו לכם רקע על ההיסטוריה של הפיליפינים.

אפליקציית גראב היא האפליקציה הפופולרית לנסיעות במנילה, ניתן להזמין גם מונית באפליקציה בשדה התעופה לאחר הנחיתה. 

אינטרמורוס מנילה

האנשים הנחמדים בעולם

האנשים בפיליפינים הם כל הסיפור בפיליפינים, אנשים פשוטים, חייכנים וטובים שיכנסו לליבכם מיד. "הלב הפיליפיני" ככה נהוג לקרוא להכנסת האורחים של הפיליפינים שיתנו לכם להרגיש בבית מהרגע הראשון שתגיעו לפיליפינים וזה מה שהופך את המדינה למקום כו קסום ששואב לתוכו המון אנשים.

"פיליפינו טיים", כך מכנים המקומיים את הזמן בפיליפינים, איך לומר בעדינות, הכל בפיליפינים איטי יותר, באווירת צ'יל. במהלך החופשה בפיליפינים תיתקלו בהמון תורים, זמני המתנה ארוכים, איחורים, דיליי בטיסות, זהו משהו שנהוג בפיליפינים וחלק מהתרבות המקומית, אין מה להתעצבן או לנסות לשנות את זה, ככה זה בפיליפינים – איטי ולא תמיד יעיל פשוט קבלו את זה בהבנה. כמו כן השירות בפיליפינים מאוד חייכני, הפיליפינים יתנו לכם להרגיש כמו מלכים, אבל השירות של הפיליפינים לא תמיד יעיל, שוב קבלו את זה בהבנה אין להם שום כוונה רעה.

 
ילדים משחקים

לסיכום:


פיליפינים זה לא תאילנד – חשוב שתבינו את זה ולא תעשו השוואות במהלך החופשה, מדובר על מדינה אחרת לגמרי, באזור גיאוגרפי מעט שונה עם התפתחות איטית יותר משל תאילנד. חופשה בפיליפינים לא תיתן לכן את האיכות והרמה של המלונות בתאילנד, את הנוחות, המתקנים, הקדמה והקלות של
תאילנד, אבל היא תיתן לכם נופים וטבע מדהימים שאין כמותם בתאילנד, אווירה של חופש אמיתי וחוויות של פעם בחיים. כל השילוב הזה עם "הלב הפיליפיני" ישדרג את החופשה שלכם בכמה רמות.