סיקיהור פיליפינים

סיקיהור (Siquijor) אי המסתורין הקטן והקסום בדרום הפיליפינים. האי סיקיהור הוא אחד האיים המיוחדים שיצא לנו לבקר בפיליפינים, קטן, קסום, בתולי. אנשים פשוטים וחביבים התיירות בו לא עברה את גבול הטעם הטוב והאי הזה נותן לכם טעימה אמיתית של הפיליפינים.

לאי סיקיהור יצא מוניטין של אי מסתורין, האי מוכר כאי מכשפות וקוסמים אבל אין לכם מה לדאוג האי הזה כל כך קסום ופסטורלי והוא לוקח אתכם להרפתקאה אמיתית. 

האי קטן מאוד ואפשר להקיפו במספר שעות, ההמלצה שלנו היא לקחת אופנוע ופשוט לנסוע בכביש מסביב לאי ולעצור בכל נקודה שתרצו, ממש לחקור את האי הנפלא הזה. מסביב לאי תמצאו המון חופים לבנים ומים צלולים ותרגישו כאילו הגעתם לאי בודד. בדרך תמצאו המון תחנות תדלוק של מקומיים ומסעדות אותנטיות עם אוכל טעים. אגב השקיעות בסיקיהור הם מרהיבות.

האי סיקיהור מתאים בעיקר לצעירים וזוגות שמחפשים נקודות בתוליות ואמיתיות להתחבר לטבע בפיליפינים, גם משפחות הרפתקניות יתחברו לאי סיקיהור. 

סיקיהור פיליפנים - איך להגיע

האי סיקיהור ממוקם דרומית לאי סבו, ניתן להגיע לאי במעבורות שונות מהאי סבו, בוהול והעיר דומגטה. זמני וימי המעבורות ניתן לבדוק בהגעה ליעדים אותם הזכרנו. המעבורת כנראה תוריד אתכם במזח "לרנה" LARENA משם ניתן לקחת מונית/אופנוע לכל נקודה באי. כמו שציינו ההמלצה להתנייד באי בעזרת אופנוע, הכבישים באי ישרים ומפותחים והחוויה היא בלתי נשכחת.

איפה לישון בסיקיהור

אזור "סן חואן" SAN JUAN נחשב למרכז התיירותי של האי, המון בתי אירוח, גסטהאוסים, מסעדות מעולות, ברים, חופים וסופרמרקטים באזור. פשוט תגיעו לשם וכבר תמצאו היכן לישון. רוב התיירים לנים שם, זוהי נקודת יציאה מעולה לטיולים ברחבי האי.

מזג אוויר בסיקיהור

מזג האוויר באי טרופי, מזכיר מאוד את מזג האוויר באזור סבו, מתחלק ל 2 עונות – העונה הרטובה – יוני-נובמבר והעונה היבשה דצמבר-מאי. האי סיקיהור לא סובל מגשמים והצפות בעונה הרטובה וניתן לטייל בו כל השנה. בימים של גשמים לא מומלץ לקחת מעבורת לאי לאלו הסובלים מחולשה בים.

מה לעשות באי סיקיהור

Cambugahay Falls - סיקיור

מפלי קמבוגהיי Cambugahay Falls

לגונת מפלים מרהיבה בלב האי, מקום קסום ששווה ביקור.

חוף פליטון סיקיהור

חוף פאליטון Paliton Beach

חוף לבן מבודד קסום, עם המון צעירים שמגיעים להנות מהחוף האקזוטי שלו – מומלץ.

חוות פרפרים סיקיהור

חוות פרפרים סיקיהור Butterfly Sanctuary Siquijor

חוות פרפרים קסומה בלב האי סיקיהור.

מפלי לוגנסון סיקיהור

מפלי לוגנסון Lugnason Falls

שמורת טבע בלב האי באזור סן חואן, מפלים מרהיבים.

מערת קנטבון סיקיהור פיליפינים

מערת קאנטאבון cantabon cave

מערה קסומה בלב האי, ניתן לצאת לטיול מודרך בתוך המערה.

סיקיהור פיליפינים

טיולי מסביב לאי על הקטנוע

כמו שכבר אמרנו, הכבישי הראשי הוא ישר וחדש, אין הרבה תנועה ואפשר לנסוע ברחבי האי ולהקיפו בזמן של שעתיים, זוהי חוויה לכל דבר, בדרך תפגשו מקומיים חביבים ותראו נופים מרהיבים.

Coordinates of this location not found